راهنمای خرید جعبه خرما بهداشتی

یکی از محبوب‌ترین و پر سود‌ترین محصولات در گروه صادرات مواد غذایی و میوه‌های خشک در سراسر ایران و جهان، خرما است. بنابراین توجه به بسته بندی و رعایت اصول بهداشتی برای این محصول امری مهم است. یکی از پر مصرف‌ترین جعبه‌ها که مرتبط با محصولات غذایی می‌باشد، جعبه خرما است که تولید کنندگان و باغداران به میزان قابل توجهی در ایران از آن استفاده می‌کنند. امروزه این جعبه‌ها از حالت قدیمی خود که فقط یک جعبه ساده بودند فاصله گرفتند و به بسته بندی‌های لوکس و مقاوم همراه با رعایت استانداردها و اصول بهداشتی تبدیل شدند. استفاده از بسته بندی مناسب و بهداشتی برای خرما باعث می‌شود محصول مدت بیشتری تازه بماند و کیفیت آن حفظ شود. با توجه به اهمیت استاندارد و بهداشتی بودن جعبه خرما، با ما همراه باشید تا با زوایای مختلف این بسته بندی آشنا شوید.

جعبه خرمای با کیفیت

یکی از مهم‌ترین وظایف تولیدکنندگان محصولات غذایی این است که محصول سالم و باکیفیت به دست مشتری برسد. بنابراین تولید کنندگان باید از بسته‌بندی مناسبی استفاده کنند تا به این امر مهم دست یابند. بسته بندی باید طوری باشد که برای مشتری جذابیت داشته باشد و همچنین باعث زیبایی قفسه مغازه و فروشگاه شود. در واقع بسته‌بندی باید فروش محصول را در بازار خرده فروشی آسان کند. این موضوع در مورد خرما و جعبه خرما نیز صدق می‌کند. خرما باید با استفاده از جعبه‌های بهداشتی و استاندارد بسته بندی شود تا زمانی که مشتری آن را مصرف می‌نمایدعلاوه‌بر این‌که کیفیت محصول حفظ شده، رضایت مشتری را نیز به دنبال داشته باشد. در واقع جعبه خرمای با کیفیت باید قادر باشند علاوه بر معرفی محصول، آن را به خوبی نگهداری کند تا در زمان انتقال، توزیع، فروش و استفاده از محصول کمترین آسیب به میوه وارد شود.

انواع جعبه خرما

جعبه خرما یکی از مهم‌ترین موارد در مقوله نگهداری، صادرات و فروش خرما است که با توجه به فضای رقابتی بازار امروز، تولید کنندگان از بسته بندی‌های مختلفی استفاده می‌کنند تا علاوه‌بر متمایز شدن از رقبا، در بین مشتریان نیز شناخته و محبوب واقع شوند. این جعبه‌ها، متناسب با هزینه تمام شده، کیفیت مقوا و شکل آن، انواع مختلفی دارند که از بین تمام آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • جعبه خرمای یک تکه
  • جعبه خرما در ساق کوتاه
  • جعبه خرما در ساق بلند
  • جعبه خرما ی رویه و زیره جدا
  • جعبه خرمای کیبوردی
  • جعبه خرمای پنجره دار
  • جعبه خرمای تلسکوپی
  • جعبه خرمای کشویی


این جعبه‌ها برای مصارف مختلفی استفاده می‌شوند. از رایج ترین شیوه های بسته بندی بسته بندی خرمای مضافتی و خرمای صادراتی است.

انواع جعبه برای خرمای مضافتی

جعبه این نوع خرما از جنس مقوای بهداشتی تولید می‌شود. خرمای مضافتی باید کیفیت خوبی داشته باشد و جعبه آن نیز با جعبه های ساده و بدون طرح و رنگ متفاوت است. این جعبه ها گاهی دارای تزئینات مجلل و خاص می باشند. بنابراین معمولاً قیمت بیش‌تری دارند و همه افراد قادر به خرید آنها نیستند. از خرمای مضافتی معمولاً برای پذیرایی در مراسم‌هایی مانند عزاداری، نوحه خوانی و غیره استفاده می‌شود. بنابراین جعبه این نوع خرما باید طوری طراحی شود که مناسب پذیرایی در این مراسم ها باشد و علاوه‌بر این جعبه کیفیت مطلوبی نیز داشته باشد.

جعبه خرمای صادراتی

جعبه خرمای صادراتی یکی از زیباترین و اصولی‌ترین انواع جعبه خرما در بازار مصرف جهانی است. برای خرمای صادراتی باید از بهترین و بهداشتی‌ترین مقوای موجود استفاده کرد زیرا جعبه اهمیت بسزایی در حفظ کیفیت خرما دارد و اگر جعبه مناسب، بهداشتی و مستحکم نباشد ممکن است در حین حمل و نقل محصول آسیب ببیند به همین منظور برای خرماهای صادراتی باید از جعبه‌هایی استفاده شود که ضمن حفاظت از سلامت محصول و کیفیت آن، از معیارهای زیبایی نیز برخوردار باشند. ایران یکی از بزرگترین صادرکنندگان خرما در جهان است اما در گذشته جعبه‌های خرمای تولید شده کیفیت مناسبی نداشتند و عملیات بسته بندی در خارج از کشور انجام می‌شد. امروزه خوشبختانه این مشکل در حال برطرف شدن میباشد و با تولید مقوا‌های بهداشتی توسط کارخانه‌ای که از تمامی اصول بهداشتی پیروی می‌کند، یعنی کارخانه اصفهان بدر، مشکل بسته بندی برای خرمای صادراتی تا حد زیادی حل شده است. بنابراین مهمترین اصلی که در بسته بندی خرمای صادراتی باید به آن توجه شود جعبه خرمای صادراتی است. این جعبه‌ها باید کاملاً بهداشتی باشند تا با وجود آلودگی‌ها و عوامل بیرونی در اثر حمل و نقل، جعبه و محصول آسیب نبینند.

چاپ جعبه خرما

یکی از اهداف بسته بندی محصولات، افزایش شانس فروش آنهاست. در واقع تولیدکنندگان سعی می‌کنند با استفاده از روش‌های مختلف از رقبای خود متمایز و توسط مشتریان بهتر شناخته شوند. یکی از این روش‌ها استفاده از بسته بندی است. با توجه به این‌که تولیدکنندگان و باغداران خرما در ایران بسیار زیاد هستند، رقابت چشمگیری در بین افرادی که در این حوزه مشغول به کار می‌باشند در جریان است. بنابراین با استفاده از جعبه خرمایی جذاب، استاندارد و مستحکم که با پیروی از اصول بهداشتی و با استفاده از مقوای بهداشتی و توسط کارخانه‌ای پایبند به اصول بهداشتی مانند اصفهان بدر تولید شده است، می‌توانید در بین رقبای خود سرآمد باشید.
شما با استفاده از جعبه‌هایی که توسط این کارخانه تولید می‌شوند می‌توانید چاپ اختصاصی مورد نظر خود را داشته باشید.
همان‌طور که می¬دانید از خرما اکثرا در مراسم‌ها و مناسبات خاصی استفاده می‌شود. بنابراین شما با داشتن بسته بندی شیک و بهداشتی که معرف لوگو و برند خودتان هم باشد و همچنین با محیط زیست نیز سازگار باشد، گامی مهم در توسعه کسب و کار خود برداشته‌اید.

لازمه موفقیت متفاوت بودن با دیگران است

امروزه بسته بندی مواد غذایی و جعبه خرما پیشرفت زیادی کرده است. اما هنوز هم فضاهایی برای بروز خلاقیت و متفاوت ظاهر شدن وجود دارد. معمولاً جعبه‌های خرما به صورت ساده و در بسته بندی‌های مقوایی در تمامی فروشگاه‌ها در معرض دید مشتریان قرار دارند. درست است که کیفیت خرما برای مشتری مهم‌ترین موضوع است اما اگر بسته بندی خرما جلب توجه نکند مشتری ترغیب به خرید آن نمی‌شود. روش‌های زیادی برای جذاب‌تر شدن بسته بندی و جعبه خرما وجود دارد. روش‌هایی مانند: ضرب طلاکوب و نقره کوب, چاپ برجسته روی جعبه‌های خرما و…
علاوه‌بر این‌ها داشتن اطلاعات تغذیه‌ای مهم مثل جدول اطلاعات ارزش غذایی، علائم راهنمایی، خواص خرما و… در جذب مخاطب موثر است.

شما به‌عنوان تولید کننده یا تاجر، برای انتخاب جعبه خرما باید عوامل زیادی را مد نظر قرار دهید تا مورد توجه مشتریان قرار بگیرید. یکی از این عوامل نوع مخاطب و بازار هدف شما است. مسئله مهم دیگر برندهای رقیب می‌باشند. شما می‌توانید با استفاده از بسته بندهایی نوآورانه،بدیع و بهداشتی هم در بازار داخلی هم در بازار جهانی شاخص باشید.

جعبه خرما بهداشتی

جعبه خرما یکی دیگر از آن مقواهایی است که با مواد غذایی در ارتباط است. بنابراین باید پیرو اصول بهداشتی تهیه و تولید شده باشد. بنابراین در ادامه تعدادی از ویژگی‌های جعبه خرما ی بهداشتی را شرح می‌دهیم.
جعبه خرمای بهداشتی، جعبه‌ای است که روند اولیه تولید ورق آن مطابق با دستورالعمل‌های سازمان ملی استاندارد ایران، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی واحد معاونت غذا و دارو باشد.
جعبه خرمای بهداشتی باید دارای نشان سیب سلامت و مهر استاندارد باشد.
مقوای بهداشتی باید از موادی استاندارد و کاغذهایی که در شرایط بهداشتی و مناسب نگهداری می‌شوند تولید شده باشد.
جعبه خرمای بهداشتی بار میکروبی و شیمیایی کمی دارد. در نتیجه رطوبت کم‌تری در بافت خودش ذخیره می‌کند. خرما میوای مرطوب است و در صورتی که مقوا و جعبه آن دارای رطوبت زیادی باشد فاقد استحکام می‌شود. در نتیجه در طول مسیر حمل و نقل، جعبه پاره و محصول خراب خواهد شد.

در جعبه خرمای بهداشتی نباید از سوزن منگنه استفاده کرد. زیرا این سوزن‌ها پس از مدتی به خاطر قرارگیری در معرض رطوبت اکسید می‌شوند. در نتیجه محصول آلوده می‌شود.
جعبه‌های خرمای بهداشتی باعث می‌شوند رنگ خرما برای مدت بیش‌تری حفظ شود. در واقع با استفاده از جعبه‌هایی که توسط مقواهای بهداشتی تولید شده‌اند ارزش غذایی خرما را حفظ می‌کنید.
اولین تولید کننده مقوای استاندارد بهداشتی در ایران شرکت اصفهان بدر می‌باشد که با تولید جعبه‌های خرمای با کیفیت نیاز جامعه را رفع کرده است.

جعبه خرمای ارزان

قطعاً می‌دانید که هیچ ارزانی بی علت نیست. همان‌طور که پیش‌تر هم گفته شد خرما میوه‌ای مرطوب است و از آن‌جایی که با جعبه خود در ارتباط مستقیم قرار دارد؛ بهداشتی بودن جعبه آن ضروری است.
شاید به خاطر میزان تولید و مخارج زیاد فکر کنید بد نباشد که برای بسته بندی خرمای خود از جعبه‌های ارزان‌تری استفاده کنید. اما بهتر است بدانید که اکثر این جعبه‌های ارزان در شرایط غیر بهداشتی و غیر استاندارد تولید شده‌اند و اگر کمی دقت کنید متوجه می‌شوید که قیمت آن‌ها آنچنان تفاوتی با جعبه‌های استاندارد ندارد. پس بهتر است به خاطر چنین اختلاف قیمت جزئی اعتبار خود را زیر سوال نبرید و با سلامت مشتریان خود بازی نکنید.

چرا جعبه خرما اصفهان بدر؟

برای تولید جعبه خرما نکات بهداشتی زیادی وجود دارد که باید توسط تولیدکنندگان جعبه و مقوا رعایت شود. از آنجایی که خرما میوه‌ای صادراتی است، رعایت اصول بسته بندی و تولید جعبه آن تضمین کننده موفقیت صادرات محصول می‌باشد. تمام این قوانین برای رعایت اصول بهداشتی و نشان دادن کیفیت محصول است. جعبه خرمای بهداشتی قادر است خصوصیات مهم خرما مانند شکل ظاهری، ساختار و طعم آن را حفظ کند.
جعبه‌های بهداشتی خسارات و خطرات احتمالی ناشی از بسته بندی و حمل و نقل را کاهش می‌دهند.
جعبه خرمای خوب باید قادر باشد اطلاعات کاملی راجع‌به محصول و ارزش تغذیه‌ای آن به مخاطب ارائه دهد.
یک جعبه خرمای استاندارد موجب تقویت و توسعه برند می‌شود و مشتری را ترغیب به خرید می‌کند.
بهتر است برای حفظ جایگاه و شان برند خود از از جعبه‌های ارزان و غیر بهداشتی دوری کنید.
خرمای صادراتی یک محصول مهم و با ارزش می‌باشد. بنابراین برای بسته بندی آن از جعبه‌های با کیفیتی بالاتر استفاده می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *