مجتمع تولید مقوا، چاپ و بسته بندی اصفهان بدر

کارخانه اصفهان بدر بزرگترین تولید کننده مقوای بهداشتی در ایران است. این شرکت موفق به کسب اولین نشان مقوای استاندارد – بهداشتی در زمینه تولید مقوای بهداشتی توپر برای بسته بندی انواع مواد غذایی شده است. مجتمع تولید مقوا، چاپ و بسته بندی اصفهان بدر در سال ۱۳۶۲ فعالیت خود را آغاز نمود و امروزه به‌عنوان شرکتی مطرح و متخصص در زمینه‌ی مقوا سازی، چاپ و بسته بندی شناخته می‌شود. شرکت مقواسازی اصفهان بدر که در سال های اول تاسیس، برای تولید جعبه‌های کفش و شیرینی با روش های سنتی مقوا تولید می‌کرد؛ امروزه با استفاده از جدید ترین ماشین آلات و تجهیزات پیشرفته صنعتی، مقوای بهداشتی در ابعاد و گرماژ مختلف برای انواع چاپ و بسته بندی در بازار های داخلی و خارجی تولید می نماید.

اصفهان بدر با دستور کار قرار دادن چندین اصل مهم از جمله تولید مقوای استاندارد با رعایت اصول بهداشتی، به کارگیری نیروی متخصص و متعهد، استفاده از ماشین آلات و دستگاه‌های مدرن و پیشرفته، داشتن تاییدیه بهداشتی از آزمایشگاه‌های معتبر و… توانسته در این سال‌های طولانی در بین رقبا پرچمدار بماند. در ادامه تعدادی از این موارد را به تفصیل بررسی می‌کنیم.

تولید مقوای استاندارد با رعایت اصول بهداشتی

یکی از مهم‌ترین مسائلی که همواره ذهن مسئولین کارخانه اصفهان بدر را به خود مشغول کرده بود، موضوع بهداشت و سلامت مقواهای تولیدی بود. زیرا این مقواها می‌توانستند بر سلامت مردم و جامعه تاثیر مستقیم بگذارد. بنابراین مدیران کارخانه در سال ۱۳۷۶ تصمیم گرفتند که در زمینه تولید مقوای استاندارد – بهداشتی فعالیت نمایند. با توجه به این تصمیم، شرکت اصفهان بدر بعد از ۲ سال همکاری پیوسته با سازمان ملی استاندارد (کرج) در تدوین استانداردهای لازم برای تولید مقوای بهداشتی، توانست در سال ۱۳۷۸ به عنوان اولین تولید کننده مقوای بهداشتی در کشور، نشان استاندارد را از این سازمان اخذ نماید. امروزه کارخانه تولید مقوای اصفهان بدر به‌عنوان اولین و بزرگ‌ترین تولید کننده مقوای استاندارد – بهداشتی در ایران شناخته می‌شود. خوب است بدانید این شرکت برای سال‌های متمادی و پیوسته عضو هیئت تدوین آیین‌نامه‌های مربوط به بسته‌بندی‌های استاندارد ملی می‌باشد.

مطالب مفید برای شما:  داستان یک مقوای استاندارد و بهداشتی

بهترین کیفیت چاپ بر روی  مقوای ایرانی درکشور

در تمام سال‌هایی که شرکت اصفهان بدر مشغول به فعالیت است، حفظ سلامت و کیفیت زندگی مشتریان مهم‌ترین دغدغه مدیران شرکت بوده است. بنابراین مسئولان کارخانه همیشه تلاش کرده‌اند که محصولاتی مطابق با استانداردهای جهانی تولید نمایند. حتما میدانید که چاپ مقوای ایرانی نسبت به چاپ مقوای خارجی فرآیند دشوارتری دارد. زیرا نوع مقوایی که در کشور تولید می­شود از نوع لامینه است و مقواهای خارجی از نوع کوتینگ.  چاپ بر روی مقوای لامینه خیلی سخت است زیرا بخاط جنس مقوا معمولا کیفیت چاپ کاهش می­یابد.

اما شرکت اصفهان بدر برای کاهش ضایعات تولید محصولات و همچنین حصول اطمینان از رعایت بهداشت در تمامی مراحل تولید مقواها، و بهبود کیفیت چاپ در سال ۱۳۸۷ خدمت جدیدی در زمینه چاپ و بسته بندی ارائه نمود و خودش پس از تحقیق و بررسی بسیار زیاد و استفاده از نیروهایی متخصص و توانا، اقدام به چاپ مقوای لامینه نمود. در واقع این شرکت با اضافه کردن این خدمت جعبه‌های آماده مصرف و جعبه‌های شیرینک شده و چاپ بسیار با کیفیت را به مشتریان ارائه می‌نماید. این شرکت برای دستیابی به این نقطه زمان و هزینه زیادی صرف کرده است و همین موضوع باعث شده امروزه کیفیت چاپ مقوای اصفهان بدر با چاپ مقواهای خارجی تفاوت زیادی نداشته باشد. این یک دستاورد منحصر به فرد در بین تولید کنندگان ایرانی میباشد.

خوب است بدانید کیفیت و مرغوبیت محصولات تولیدی شرکت اصفهان بدر باعث شده است تا صادر کنندگان هم جزء مشتریان اصفهان بدر قرار بگیرند.

ماشین آلات مدرن و پیشرفته چاپ و بسته بندی

شرکت اصفهان بدر بنا به درخواست و پیشنهاد مشتریان و توصیه‌های اداره استاندارد و بهداشت، در دو دهه گذشته بخش چاپخانه خود را تاسیس کرده است. از آن زمان تا به حال این بخش همواره درحال توسعه بوده و مدیران سعی کرده‌اند از مدرن‌ترین و مجهزترین تجهیزات و ماشین آلات چاپ و بسته بندی استفاده نمایند. در حال حاضر برای چاپ جعبه‌های مقوایی مراحل مختلفی طی می‌شوند که عبارتند از: پیش از چاپ (که شامل طراحی و نمونه سازی و لیتوگرافی است)، چاپ و پس از چاپ.

 • لیتوگرافی مجهز به یک دستگاه پلیت ستر ۴.۵ ورق کِرِئو Creo .
 • ماشین برش اتوماتیک وهلنبرگ دهنه ۱۳۲   (Wohlenberg 132 Paper Guillotine)
 • ماشین برش اتوماتیک پلار دهنه ۱۱۵ (Polar 115 X Paper Guillotine)
 • ماشین چاپ افست رولند ۲.۵ ورق ۲ رنگ R202 (MAN-ROLAND 202)
 • ماشین چاپ افست رولند ۲.۵ ورق ۵ رنگ R205 (MAN-ROLAND 205)
 • ماشین چاپ افست رولند ۴.۵ ورق ۶ رنگ واتربیس R706 (MAN-ROLAND 706_P_LV)
 • ماشین دایکات بابست ۶.۵ ورق ۱۳۰ Bobst
 • ماشین دایکات و طلاکوب بابست ۶.۵ ورق Bobst 1260
 • ماشین دایکات و طلاکوب بابست ۴.۵ ورق bobst1080
 • ماشین دایکات  بابست ۳ ورق ۹۰۰ Bobst
 • ماشین اتوماتیک سلفون کش حرارتی ۴.۵ ورق.
 • ماشین اتوماتیک ویندوپچ کوهمن آلمان (Kohmann Window Patching)
 • ماشین چسب اتوماتیک۶ نقطه دهنه ۱۱۰ سانتی‌متر (دارای قابلیت چسب گرم هات ملت Hot Melt Glue)
مطالب مفید برای شما:  همه چیز درباره جعبه کیک و شیرینی

این دستگاه انواع مختلفی دارد که هرکدام کارایی خاص خود را دارند. ماشین چسب ۶ نقطه پیشرفته­ترین نوع این دستگاه است که امکانات ویژه­ای را در اختیار کاربر قرار می­دهد. با این دستگاه می­توان جعبه­های تخت، مانند جعبه فست­فود را در کمترین زمان ممکن آماده کرد.

قابلیت هات ملت این امکان را می­دهد که روی قسمت­های خاصی بتوانیم چسب بزنیم. به عنوان مثال اگر روی ورق متالایز یا پلی اتیلن توی مقوا استفاده شده باشد، یا روی مقوا سلفون کشیده شده باشد، چسب معمولی خیلی خوب عمل نمی­کند در این شرایط از قابلیت هات ملت استفاده می­کنند که چسب استحکام خوبی داشته باشد.

 • دستگاه سیلک اسکرین اتوماتیک ( یو وی UV موضعی)

دستگاه سیلک اسکرین یا uv موضعی بیش­تر برای برجسته سازی بخش های خاصی از چاپ استفاده قرار می­گیرد. نمونه­های چنین چیزی را می­توان روی بسته بندی­های لوکس مانند بسته بندی شکلات­ها مشاهده کرد.

نیروی کار مجرب و دلسوز

شرکت اصفهان بدر همیشه در طی سال‌های فعالیت خود سعی داشته است با استفاده از بهترین ابزار، بهترین ماشین آلات و بهترین افراد محصولاتی با کیفیت و مناسب به مشتریان عرضه نماید. بنابراین همیشه از نیروهای متخصص و کارآمد در زمینه تولید مقوای استاندارد – بهداشتی و چاپ استفاده کرده است. مهندسین با تجربه و متخصص کارخانه اصفهان بدر در زمینه چاپ و بسته بندی محصولات در ایران حرف اول را می‌زنند و جزء کارآمدترین نیروها هستند. به‌طوری که در بررسی نتیجه کار آن‌ها یعنی مقواهای تولید شده و بسته بندی‌های چاپی، هیچ‌گونه آلودگی شیمیایی مشاهده نمیشود .

علاوه­بر مهندسین و متخصصان، گروه دیگری در این شرکت مشغول به کار هستند که بسیار زحمت کش، صبور و مسئول هستند. تلاش و همت این افراد دلسوز و صبور است که کمک می­کند شرکت به اهداف عالی خود دست یابد و پیشرفت کند. شرکت اصفهان بدر همه افراد مجموعه را مانند یک خانواده می­داند. در این شرکت مدیران، مهندسان متخصصان و کارگران همه باهم یک خانواده هستند که برای رسیدن به اهدافی مشترک در کنار هم تلاش می­کنند.

مطالب مفید برای شما:  همه چیز درباره مقوای بهداشتی ایرانی

اصفهان بدر، مجموعه‌ای متعهد و دلسوز

تجربه، دانش و پشتکار از عواملی هستند که باعث موفقیت می‌شوند. شرکت مقوا سازی اصفهان بدر با بهره‌گیری از این سه عامل، موفق شده است در حوزه تولید مقوای بهداشتی، بسته بندی و چاپ در کشور ایران و کشورهای همسایه پیشرو و مطرح باشد. مدیران این شرکت با در الویت قرار دادن حقوق مشتریان توانسته‌اند اعتبار خوبی در بین مردم به دست آورند و به نوعی اولین انتخاب مخاطبان خود باشند. محصولات شرکت اصفهان بدر با استفاده از مدرن‌ترین و مجهزترین ماشین آلات تولید می‌شوند و همین کیفیت مناسب باعث شده است این شرکت صادراتی به کشورهای مختلف و شعب فروش بسیاری نیز در شهرهای مختلف ایران داشته باشد.

این مطلب در موضوع یادداشت منتشر شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *