بسته بندی پیتزا و ویژگی انواع جعبه پیتزا را بشناسید

پیروی از اصول بهداشتی در تمام مراحل تولید مواد غذایی امری بسیار مهم و حیاتی است؛ اما اگر این پیروی از اصول تا انتهای مسیر یعنی تا زمانی‌که محصول به‌دست مصرف کننده می‌رسد ادامه نداشته باشد، کار با مشکل مواجه می‌شود. برای این‌که بهداشت یک محصول به‌طور کامل حفظ شود، لازم است در انتهای کار استاندارد بسته بندی رعایت شود. خصوصا اگر محصول مورد نظر در دسته بندی مواد غذایی و فست فودهایی مانند پیتزا و… قرار گیرد. با توجه به فراگیری استفاده از فست‌فود در دنیای امروز و محبوبیت چشمگیر پیتزا به‌عنوان عضوی از خانواده فست‌فودها قصد داریم در این مقاله بسته بندی پیتزا و ویژگی انواع جعبه پیتزا را بررسی کنیم با ما همراه باشید.

تولید جعبه پیتزا

امروزه به علت وجود اشتیاق و علاقه مردم نسبت به غذاهای آماده، فست‌فود و به‌خصوص پیتزا رستوران و غذاخوری‌های زیادی در سطح شهر تاسیس می‌شود. بنابراین کارفرمایان و رستوران‌داران برای این که از رقبای خود متمایز و توسط مشتریان به‌راحتی شناخته شوند ملزم به رعایت نکات و اصول زیادی هستند. آن‌ها علاوه‌بر حفظ کیفیت غذا در سطح مطلوب، باید به جزئیات و نکات ریزی مانند بسته‌بندی و تزیین غذا نیز دقت نمایند و سعی کنند با انتخاب متریال‌های زیبا، استاندارد و کارآمد به مشتریان نشان دهند تا چه حد برای سلامتی و سلیقه آن‌ها ارزش قائل هستند. به‌همین علت کارفرمایان به کارخانه‌های تولید کاغذ و مقوا مراجعه می‌کنند و از آن‌ها می‌خواهند برای غذاهایشان بسته‌هایی مناسب، استاندارد و بهداشتی تولید نمایند. یکی از انواع این بسته‌بندی‌ها جعبه‌های پیتزا هستند که توسط کارخانه‌های تولید مقوا و جعبه آماده می‌شوند. تولید جعبه پیتزا کاری حساس، و مهم می باشد. زیرا پیتزا غذایی گرم است و زمانی که در جعبه قرار می‌گیرد هنوز حرارت زیادی دارد و علاوه‌بر این چنین غذایی در ارتباط مستقیم با جعبه قرار می‌گیرد. بنابراین تولیدکنندگان جعبه پیتزا باید با در نظر گرفتن این نکات اقدام به تولید جعبه‌ها نمایند

جعبه پیتزا مستحکم و قوی

جعبه‌هایی که برای فست‌فود به‌خصوص پیتزا تولید می‌شوند، باید ویژگی‌های خاصی داشته باشند تا باعث نشوند افراد پس از استفاده از آن‌ها دچار عوارض و بیماری شوند. یکی از این ویژگی‌ها استحکام جعبه است. بیش‌ترین استفاده از جعبه‌های پیتزا برای غذاهای بیرون‌بر است‌ بنابراین جعبه ساخته شده باید قادر باشد از محتویات درون جعبه که معمولاً غذایی گرم است محافظت نماید. این یکی از اساسی‌ترین معیارهای شناخت جعبه پیتزای مرغوب است.

استحکام موجود در جعبه‌ها باید به گونه‌ای باشد که ضمن حفظ شکل و ساختار جعبه، پیتزا را برای مدت مناسبی گرم نگه داشته و طعم پیتزا  تغییر نکند. بنابراین اگر جعبه‌ها از مقوای غیر استاندارد تهیه شوند دستیابی به این مهم غیرممکن می‌شود. علاوه­بر این برای داشتن جعبه ای مستحکم باید از مقوایی با گرماژ مناسب استفاده شود به همین علت گاهی برای افزایش وزن مقوا و استحکام بخشی بیش­تر از کارتن استفاده می­شود. همان­طور که می­دانید کارتن استاندارد نیست و نباید برای بسته بندی مواد غذایی مورد استفاده قرار بگیرد. شرکت اصفهان بدر با استفاده از مقوایی با گرماژ استاندارد مقوای استاندارد، محکم و بهداشتی تولید می­نماید.

جعبه پیتزای کارتنی

بر اساس نظر منتقدان و تسترهای غذا، ظاهر غذا و تجربه‌ی بصری به دست آمده از غذا می‌تواند باعث شود که خوراک لذیذ تر به نظر برسد. جعبه پیتزا می‌تواند به‌طور چشمگیری بر تصور ما راجع‌به طمع این غذا تاثیر بگذارد.

بنابراین استفاده از متریال‌های با کیفیت، زیبا و هماهنگ با اصول بهداشتی برای تولید جعبه‌های پیتزا امری مهم است. با توجه به گفته‌های فوق استفاده از کارتن برای تولید جعبه پیتزا کار درستی نیست. زیرا کارتن ها از مواد اولیه غیر استاندارد بدست می­آیند و می توانند آلودگی‌های زیادی را منتقل نمایند. در واقع مواد اولیه کارتن مواد غیر بهداشتی می‌باشد زیرا استفاده از کاغذ کرافت دست اول برای تولید کنندگان در ایران توجیه اقتصادی ندارد و آن‌ها کارتن را با هدف استفاده در امور صنعتی تولید می‌کنند. بنابراین درست نیست از کارتن برای بسته‌بندی مواد خوراکی خصوصاً پیتزا استفاده شود. البته گاهی در خارج از کشور برای بسته بندی پیتزا از کارتن استفاده می­کنند اما با رعایت تمام نکات بهداشتی و در نظر گرفتن تمام استانداردهای لازم. اما در ایران کارتنی که برای مصارف خوراکی و بسته بندی مواد غذایی مناسب باشد وجود ندارد.

یکی از انواع بسته بندی پیتزا، جعبهکارتن ایفلوت است. در واقع لایه داخلی این کارتن فلوت نام دارد. نوع موج­های ( کاروگیت ) میان کارتن انواع مختلفی دارد مانند ایفولت، سی فلوت، بی فلوت و… معمولا به رنگ قهوه­ای در بازار موجود می­باشد. این نوع کارتن هم برای بسته بندی مناسب نیست زیرا از استاندارهای لازم برخوردار نمی­باشد.  

تفاوت جعبه مقوایی پیتزا و کارتن پیتزا

معمولا زمانی که در مورد بسته‌بندی صحبت می‌کنیم اولین چیزی که به ذهن می‌رسد کارتن و مقوا است. اکثر افراد کارتن و مقوا را یکی می‌دانند. شاید این ذهنیت کاملاً هم اشتباه نباشد اما اگر با نگاهی ریزبینانه به این دو مورد نگاه کنیم متوجه تفاوت‌هایی می شویم. در ادامه دو مورد از این تفاوت‌ها را با هم بررسی می‌کنیم.

نحوه تولید مقوا و کارتن

یکی از اصلی‌ترین تفاوت‌های مقوا و کارتن شیوه تولید این دو است. تولید مقوا از نظر کیفی دارای فرآیند پیچیده‌تری است. مقوا‌ها از نظر کاربرد دارای درجه بندی‌های متنوعی هستند و همین درجه بندی‌ها باعث می‌شود برای بهبود ظاهر آن مراحل مختلفی طی شود. در بعضی از مقوا‌ها از رزین پلی اتیلن برای بسته‌بندی مواد خوراکی استفاده می‌شود. یکی از تفاوت‌های مقوا و کارتن فرآیند ساده تولید مقوا است. کارتن‌ها بیش‌تر از مواد اولیه­ای که استانداردهای لازم را ندارند و  در شرایط غیر بهداشتی نگهداری می‌شوند، بدون نیاز به رنگ و پوشش خاص تولید می‌شوند.

مطالب مفید برای شما:  داستان یک مقوای استاندارد و بهداشتی

جعبه پیتزای کرافت

کرافت نوعی کاغذ است که مقاومت بالایی دارد و از سولفات خمیریا پالپ درست می‌شود. این کاغذها از تنوع بالایی برخوردار هستند. برای نمونه می‌توان به کاغذ کرافت سفید نشده اشاره کرد از این کاغذ برای بسته بندی استفاده می‌شود. نمونه دیگر کاغذ کرافت سفید شده است که از آن برای تهیه کاغذهایی با پیوستگی بافت بیش­تر استفاده می‌کنند. کاغذ کرافت بیش‌تر قهوه‌ای تولید می‌شود و گرماژ و وزن‌های متفاوتی دارد. این موضوع باعث می‌شود مقوای با روکش کرافت برای بسته‌بندی مواد غذایی به‌خصوص فست‌فود و پیتزا انتخابی مناسب باشد.

تفاوت‌ها و شباهت‌های جعبه پیتزای کرافت با جعبه پیتزای کارتنی

همانطور که پیش تر ذکر شد کاغذ کرافت نوعی کاغذ است که از خمیر کاغذ شیمیایی تولید می‌شود. این نوع از کاغذ مقاومت بالایی دارد و برای بسته بندی اقلام مختلف به خصوص فست‌فودها و غذاهایی مانند پیتزا کاربرد بسیاری دارد. برای تولید کاغذ کرافت مورد نظرما از خمیر پاک و دست اول استفاده می‌شود.

جعبه‌های کرافت بادوام هستند و در برابر فشار و حرارت مقاومت و استحکام خوبی دارند.

جعبه‌های کرافت با محیط زیست و بدن انسان سازگار هستند زیرا در تولید این ها از مواد شیمیایی کم‌تری استفاده می‌شود و به‌طور کلی می‌توان گفت این محصولات دوستدار محیط زیست و بدن انسان محسوب می‌شوند. کاغذ کرافت کاملاً قابل بازیافت و طبیعی است.

سایزهای جعبه پیتزا

جعبه های پیتزا معمولاً در سایزهای مشخصی اعم از مینی یک نفره دو نفره و خانواده تولید می شوند اما کارخانه اصفهان بدر برای سهولت کار رستوران‌داران و پاسخ به نیاز مشتریان جعبه های پیتزا در اندازه‌های مختلف نیز تولید می‌کنند. برای نمونه می‌توان به سایزهای زیر اشاره کرد:

جعبه پیتزا کف ۲۰ سانتی‌متر ارتفاع معمولا ۳.۵ سانتی‌متر

جعبه پیتزا کف ۲۴ سانتی‌متر ارتفاع معمولا ۴سانتی‌متر

جعبه پیتزای کف ۲۸ سانتی متر ارتفاع معمولا ۴ سانت

جعبه پیتزا کف ۳۰ سانتی ارتفاع معمولا ۴ سانتی‌متر

جعبه پیتزا کف ۳۴ سانتی ارتفاع معمولا ۵ سانتی‌متر

جعبه پیتزا در ابعاد دلخواه (سفارشی)

انواع جعبه پیتزا

جعبه پیتزا انواع مختلفی دارد که در ادامه به طور خلاصه به برخی از انواع آن می‌پردازیم.

جعبه پیتزای یک تکه

یکی از پرکاربردترین انواع جعبه پیتزا در ایران جعبه یک تکه است. جعبه پیتزای یک تکه مزیتهایی که دارد. برای نمونه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • قیمت پایین نسبت به سایر بسته­بندی‌ها
 • تنوع چاپ
 •  سرهم کردن آسان و صرفه‌جویی در وقت

جعبه پیتزای یک تکه مقوای دوبلکس

برای تهیه این نوع بسته بندی از مقوای دوبلکس در گرماژ متفاوت استفاده می‌کنند. جعبه‌های دوبلکس مقاومت و استحکام بالایی دارند با استفاده از تکنیک افست چاپ می‌شوند

جعبه پیتزا یک تکه مقوای لمینت شده

این یک سوپرجعبه است و به هیچ وجه قابل مقایسه با نمونه‌های پیشین نمی‌باشد. از مزیت‌های این بسته‌بندی می‌توان به استحکام فوق العاده زیاد چاپ با کیفیت و غیره اشاره کرد. مقوایی که در این نوع  استفاده می‌شود مقوای بهداشتی است

جعبه پیتزای دو تکه- جعبه پیتزا درب و زیره جدا

جعبه دوتیکه نوعی بسته بندی هست که درب آن از کف جدا می‌شود. مقوایی که در این جعبه استفاده می‌شود می‌تواند مانند جعبه پیتزا یک تکه باشد. برای تولید این جعبه نیز از چاپ افست استفاده می‌شود. برای سرهم کردن این جعبه به زمان بیش‌تری نیاز دارید و اگر از مجموعه‌هایی هستید که روزانه به جعبه زیادی نیاز دارند استفاده از جعبه پیتزای دو تیکه را به شما پیشنهاد نمی‌کنیم.

جعبه پیتزای مستطیلی- جعبه پیتزای پنجره‌ای

این نوع جعبه مناسب رستوران‌هایی است که پیتزا را به‌صورت مستطیل یا اصطلاحاً پنجره‌ای سرو می‌کنند. برای تولید این جعبه پیتزا می‌توان از تمامی انواع مقوا‌ها و چاپ‌ها که پیش‌تر نامبرده شد استفاده نمود را می‌توان به‌صورت دو تیکه نیز تولید کرد.

یکی از مشکلاتی که همواره در تولید جعبه پیتزا مستطیلی وجود دارد برش اشتباه است. طول این جعبه‌ها زیاد است. بنابراین مهم است که ساخت این جعبه را به کارخانه‌هایی حرفه‌ای و مسئولیت پذیر مانند اصفهان بدر بسپارید.

یکی دیگر از مسائل مهم در تولید جعبه پیتزا مستطیلی وجود دارد، وزن مناسب مقوا است‌. زیرا اگر از مقواهای گرم پایین برای تولید این نوع جعبه استفاده شود باعث می‌شود زمانی که پیتزا را درون جعبه قرار میدهید جعبه فرم خود را از دست بدهد

جعبه پیتزای مثلثی- جعبه پیتزای اسلایس باکس

برای تولید جعبه‌های پیتزا مثلثی یا اسلایس باکس می‌توان از انواع مختلف مقوا‌ها استفاده نمود. این جعبه‌ها توسط مجموعه هایی که پیتزا به صورت اسلایس شده یا ورقه‌ای می‌فروشند مورد استفاده قرار می‌گیرد. چیزی که در تولید این نوع جعبه‌ها مهم است برش و قالب آن است. در واقع باید زوایای جعبه به دقت مورد بررسی قرار گیرند تا زمانی که جعبه سر هم شد ظاهری زیبا و متناسب داشته باشد.

طراحی جعبه پیتزا

برای طراحی جعبه پیتزا طراحان باید نکات زیادی را در نظر بگیرند. برای نمونه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

تعیین رنگ مورد نظر در طراحی جعبه پیتزا

حتماً می‌دانید که رنگ‌ها تاثیر زیادی بر مخاطب می‌گذارند. بنابراین بهتر است برای انتخاب رنگ زمان زیادی صرف کنید. ‌رنگ‌ها می‌توانند هویت رستوران شما را به مشتری معرفی کنند. علاوه‌بر این رنگ‌های جذاب و شاد باعث می‌شوند هرچه بیش‌تر در ذهن مشتری ماندگار و از رقبا متمایز شوید.

مطالب مفید برای شما:  همه چیز درباره مقوای بهداشتی ایرانی

در جعبه پیتزا لوگوی مناسب استفاده نمایید

لوگو نماینده رستوران شرکت شماست در واقع شما با داشتن لوگوی مناسب بدون گفتن کلمه‌ای می‌توانید خود را به مشتری معرفی کنید. یکی از مهم‌ترین مواردی که در انتخاب لوگو باید آن را مد نظر قرار دهید ساده و روان بودن لوگو است. به بیان دیگر شما باید لوگویی را انتخاب کنید که علاوه‌بر به روز بودن ساده باشد تا به راحتی در ذهن مشتریان ماندگار شود یکی از بهترین مکان‌ها برای نمایش لوگو جعبه‌های پیتزا هستند پس بهتر است با انتخاب لوگو و رنگ مناسب برای آن و استفاده از چاپ با کیفیت، جعبه های پیتزا را دیزاین نمایید.

از ایده های خلاقانه کمک بگیرید

از آنجایی که تعداد افراد رستوران‌دار و فست‌فود در همه شهرها زیاد و رو به افزایش است‌. متفاوت بودن از رقبا برای موفقیت بیش‌تر امری مهم است. جزئیات برای ایجاد تمایز غوغا می‌کنند. پس بهتر است عجولانه از کنار مسائل گذر نکنید و نسبت به تمام مواردی که باید انتخاب کنید حساس باشید این موارد می‌توانند از تزیین رستوران شروع و به بسته بندی ختم شوند.

سایز جعبه پیتزا در مورد نظرتان را تعیین کنید

یکی دیگر از مسائلی که در طراحی جعبه پیتزا باید مد نظر قرار دهید سایز آن است. چیزی که تعیین کننده سایز مناسب برای شماست اندازه پیتزایی‌ است که تولید می‌کنید. به‌عنوان مثال اگر شما پیتزایی در ابعاد بزرگ سرو می‌کنید نباید جعبه‌های کوچیک سفارش دهید. تاکید می‌کنیم دقت کردن به همین جزئیات کوچک است که شما را متفاوت می‌کند.

از چاپخانه یا کارخانه‌های مقوا سازی معتبر کمک بگیرید

به‌عنوان اصلی‌ترین و مهم‌ترین مرحله در تولید جعبه پیتزا می‌توان به تولید مقوا و چاپ آن اشاره کرد اگر مقوای مورد استفاده در جعبه پیتزا بی کیفیت باشد رعایت تمام موارد فوق بی فایده است. بعد از انتخاب مقوای با کیفیت، نوبت به چاپ آن می‌رسد. چاپ جعبه پیتزا باید با استفاده از دستگاه‌های پیشرفته و استاندارد انجام شود با رنگ‌ها با کیفیت و درست روی جعبه منتقل شود بی کیفیت بودن چاپ جعبه پیتزا می‌تواند مشکلات زیادی را به همراه داشته باشد برای مثال رنگ‌ها بی‌کیفیت روی جعبه ظاهر شوند، یا آنقدر شدت رنگ زیاد باشد که رنگ‌ها به غذا منتقل شوند.

چاپ جعبه پیتزا

برای چاپ جعبه پیتزا از روش‌هایی مختلفی استفاده می‌شود. از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به افست اشاره کرد.

مهم‌ترین مزیت های این روش عبارتند از کیفیت چاپ بالا و قابلیت استفاده برای انواع جعبه ها.

چاپ افست رایج‌ترین شیوه در صنعت چاپ می‌باشد. کیفیت چاپ در این روش بسیار بالا است. از دیگر مزیت‌های این روش ارزان بودن و به صرفه بودن هزینه چاپ است.

ضخامت و استانداردهای جعبه پیتزا

همان‌طور که پیش‌تر هم اشاره شد جعبه پیتزا یکی از انواع بسته‌بندی  است که باید از استانداردهای خاصی پیروی کند زیرا در ارتباط مستقیم با غذا قرار می‌گیرد و تاثیر زیادی در جلب نظر مخاطب برعهده دارد.

در ادامه تعدادی از این استانداردها را بررسی می‌کنیم:

 • مقاومت در حمل و نقل, جعبه پیتزا باید در هنگام حمل و نقل مقاوم باشد و استحکام خود را حفظ کند حتما می‌دانید که مشتری‌ها دوست ندارند در هنگام حمل پیتزا متوجه شوند که جعبه پاره شده است. جعبه هایی که توسط شرکت اصفهان بدر تولید می‌شوند این اطمینان را به شما می‌دهند که هرگز چنین چیزی را تجربه نکنید.
 • جعبه‌های پیتزا باید در شرایط بهداشتی تولید شوند. پیتزا غذایی مرطوب و گرم است و احتمالاً خاصیت چسبندگی دارد بنابراین مهم است در جعبه های بهداشتی قرار گیرد.
 • جعبه های پیتزا نباید پس از قرار کرفتن پیتزا داخل جعبه بوی بدی از جعبه را بخود بگیرند.
 • جعبه پیتزا باید روکشی استاندارد داشته باشد زیرا مهم است که وقتی پیتزا را برمی‌دارید روکش به آن نچسبد.
 • جعبه­های پیتزا حتما باید نشان استاندارد داشته باشند.
 • جعبه‌ها باید متناسب با سایز و وزن پیتزا باشند درست نیست که پیتزای بزرگ در جعبه کوچک قرار گیرد. این کار باعث فشرده شدن و خراب شدن غذا می‌شود .
 • جعبه‌ها باید چاپ و کیفیت خوبی داشته باشند همچنین برای انتقال حس خوب به مشتری بهتر است از طراحی‌های جذاب و رنگ‌های شاد و گرم استفاده نمایید.
 • ضخامت جعبه‌ها باید طوری باشد که ضمن حفظ دمای پیتزا، استحکام لازم را به همراه داشته باشد و علاوه بر آن انعطاف جعبه نیز حفظ شود.
 • جعبه پیتزا باید عاری از بوی نامطبوع باشد. بوی نامطبوع جعبه می تواند با وجود رطوبت بالای پیتزا، باعث افت کیفیت پیتزا و نارضایتی مشتری گردد.

تولید کنندگان جعبه بهداشتی پیتزا

 از آنجایی که پیتزا به‌عنوان یک غذای رایج و پرطرفدار در میان اقشار جامعه می‌باشد، توجه به بسته بندی آن به‌خاطر جلب رضایت و نظر مشتریان نیز باید در اولویت باشد. به‌همین علت وجود تعداد کافی از جعبه‌های پیتزای با کیفیت در سراسر کشور نوعی الزام می‌باشد. از همین رو شرکت اصفهان بدر که در اصفهان مشغول به فعالیت است با در نظر گرفتن نیاز افراد در مکان‌های مختلف کشور به جعبه پیتزای با کیفیت و استاندارد، اقدام به توزیع در شهرهای مختلف نموده است. بنابراین شما می‌توانید جعبه‌های استاندارد، با کیفیت و متناسب با نیاز خود را در هر نقطه از کشور ، تهیه نمایید.

مطالب مفید برای شما:  همه چیز درباره جعبه کیک و شیرینی

یک جعبه پیتزای خوب چه ویژگی‌هایی دارد

جعبه پیتزای خوب باید دارای ویژگی‌ها و استانداردهای خاصی باشد که مورد قبول مشتریان و ناظران بهداشتی واقع شود. برای نمونه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

جعبه‌های پیتزا باید در برابر رطوبت ،سرما، گرما و نور مقاوم باشند.

این جعبه‌ها باید از تمام استانداردها تبعیت کنند تا باعث نشوند سلامت مشتری به خطر بیفتد.

جعبه‌ها باید معرف شما و کسب و کارتان باشند. جعبه‌های پیتزا باید به خوبی معرف محصول شما باشند و از طراحی و چاپ خوبی نیز بهره‌مند باشند. همچنین ماندگاری آنها در ذهن مشتری مهم است.

جعبه‌های با کیفیت می‌تواند دمای غذا را تا زمان زیادی حفظ نموده و باعث تولید بوی بد هم نشود. قطعا کسی دوست ندارد غذای سرد و با بوی بد تحویل بگیرد.

تفاوت جعبه پیتزا بهداشتی و غیر بهداشتی

جعبه پیتزای بهداشتی دارای نشان سیب سلامت و استاندارد است در حالی­که جعبه پیتزای غیر بهداشتی فاقد این دو علامت می‌باشد.نکته مهم اینست که جعبه بهداشتی هر دو نشان بهداشت و استاندارد را همزمان نیاز دارد و آرم سیب سلامت به تنهایی کافی نمیباشد

جعبه پیتزای بهداشتی از کاغذهای باطله تمیز تولید می‌شود و جعبه غیربهداشتی از کاغذ‌های باطله آلوده تولید می‌شود

در فرآیند تولید جعبه‌های پیتزای بهداشتی از مواد ضدعفونی کننده مخصوص و سازگار با سلامت انسان‌ها استفاده می‌کنند.

در جعبه‌های پیتزای بهداشتی از روکش بهداشتی استفاده می‌شود.

جعبه‌های بهداشتی دارای ظاهری تمیز، شکیل و صاف هستند.

جعبه‌های پیتزای غیربهداشتی رطوبتی بیش‌­تر از اندازه استاندارد دارند. این موضوع باعث فساد پیتزا می‌شود

جعبه پیتزایی عاری از بوی نامطبوع

یکی از موارد بسیار مهم که در خرید جعبه پیتزا باید در نظر بگیرید، وجود نداشتن بوی نامطبوع در جعبه است. زیرا برخی جعبه­های موجود در بازار دارای بویی زننده و ناخوشایند هستند و باعث کاهش کیفیت و تغییر طعم پیتزا می­شوند. این جعبه­ها معمولا در شرایطی غیر استاندارد و با کم­ترین علم و دانش تولید می­شوند. اما جعبه­های پیتزایی که توسط شرکت اصفهان بدر تولید می­شوند از این قضیه مستثنی هستند زیرا جعبه­های کارخانه اصفهان بدر با استفاده از دانش فنی بی­نظیری تولید می­شوند که کم­تر تولیدکننده­ای از این دانش برخوردار است. این شرکت با استفاده از ماشین آلات به­روز، مواد اولیه استاندارد و بهداشتی و استفاده از دانش فنی بی­نظیرش، جعبه­هایی عاری از هرگونه بوی نامطبوع و ناخوشایند تولید می­کند.

جعبه پیتزای ارزان

قطعا شنیده‌اید که می‌گویند هرچقدر پول بدهید، همان‌قدر آش می‌خورید!

این جمله‌ای درست است‌ که راجع‌به اکثر مسائل صادق است. شما باید به اندازه‌ای که هزینه می‌کنید انتظار داشته باشید. این موضوع در مورد جعبه‌های پیتزا هم صدق می‌کند. شاید زمانی که برای خرید جعبه پیتزا به مراکز فروش آن مراجعه می‌کنید با قیمت‌هایی پایین و وسوسه کننده مواجه شوید. اما تا الان از خودتون پرسیدید این اختلاف قیمت برای چه چیزی می‌تواند باشد؟

اکثر جعبه‌های ارزان از مقوا‌های بی‌کفیت و غیربهداشتی تولید می‌شوند. استفاده از این جعبه‌ها برای غذایی مانند پیتزا که رطوبت و حرارت زیادی دارد، باعث می‌شود سلامت مشتریان به خطر بیفتد زیرا پیتزا در تماس مستقیم با جعبه است. علاوه‌بر این در جعبه‌های ارزان برای چسباندن لایه‌های از چسب‌های غیر بهداشتی استفاده می‌کنند.

پس بهتر است به‌خاطر اختلاف قیمت‌هایی جزیی با اعتبار خود و سلامت مشتریان‌تان بازی نکنید و از شرکت‌های معتبری مانند اصفهان بدر جعبه‌های خود را تهیه نمایید.

خرید جعبه پیتزای بهداشتی

با توجه به مطالبی که پیشتر ذکر شد انتخاب جعبه پیتزای بهداشتی و استاندارد خیلی مهم است. حتما می‌دانید که به‌عنوان رستوران ‌دار و کارفرما نسبت‌به سلامت مشتریان خود مسئول هستید و اگر مشتریانی وفادار دارید، باید با استفاده از مواد و متریال درجه یک حس مسئولیت پذیری و قدردانی خود نسبت به مشتریان را نشان دهید. این انتخاب از جزئی ترین مسائل شروع و تا انتخاب‌های گسترده و مهم ادامه می‌یابد. یکی از این انتخاب‌های مهم نوع بسته‌بندی و جعبه‌های مورد استفاده می‌باشد.

جعبه پیتزای اصفهان بدر

برای همه افراد مهم است که در کار خود موفق و از رقبا متمایز باشند. اما این مهم محقق نمی­شود مگر با در نظر گرفتن جزئیات، استانداردهای مهم و انتظارات مشتریان و مخاطبان آن حرفه یا شغل. یکی از شغل­هایی که در ارتباط بسیار مستقیم با مشتری می­باشد، تهیه غذا و فست­فود است. مشتری­ها عوامل زیادی را برای انتخاب مکان غذا خوردن درنظر می­گیرند. از مهمترین این عوامل انتخاب مواد غذایی و جنس بسته­بندی است. در این مقاله راجع­به اهمیت بسته­بندی بهداشتی برای پیتزا و اصول و انواع آن صحبت شد. با در نظر گرفتن و رعایت این نکات قطعا می­توانید انتخابی درست داشته باشید و یک قدم به پیروزی و موفقیت بیش­تر نزدیک شوید. مطمئن باشید با انتخاب جعبه پیتزای با کیفیت که توسط کارخانه­ای معتبر مانند اصفهان بدر تولید شده­ است -حتی اگر کمی بیش­تر هزینه کنید- نه تنها ضرر نمی­کنید بلکه پیروز میدان خواهید شد.

این مطلب در موضوع یادداشت منتشر شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *